.:: چه عواملی در بروز اختلال شخصیت وابسته نقش دارند ؟ ::.

تـشخیـص اختلال شخصیـت وابـستـه زمانـی مـوجـه است که فـرد با وجـود امکاناتی که دارد ، رفـتارهای وابستـه را ادامه می دهـد . روابط اجتماعی مبتلایان ، محدود به افـراد مـورد اتـکایشان است و از نظر خانوادگی هم بسیاری از آنان نسبت به بدرفتاری جسمی یا روانی از سوی همسر در رنج هستند ، اما جرات اعتراض ندارند .

در صورت قطع رابطه با فـرد مورد وابستگی ، در معرض خطر افسردگی شدید قرار می گیرند . در عین حال در صورت درمان ، امکان بهبـود ، زیاد است . بنیـان درمان بـر روان درمانی و دارو درمانی است . روان درمانی بینش گرا بیـمار را قادر می سازد که زمینـه رفتار خود و چگونگی شکل گیری آن را دریابد .

بیـمار با حمایت پزشک می تواند نسبـت بـه پیـش از درمان مستقل تـر ، پـرجرات تـر و متکی تر به خود شود . رفتار درمانی، درمان جرات ورزی، خانواده درمانی و گروه درمانی موفقیت آمیز بوده اند و جهـت مقابلـه با علائم اضطـراب و افسـردگی شایـع در ایـن بیـماران تـرکیـب روان درمانی و دارو درمانی موثر است .

/ 6 نظر / 23 بازدید
وحید

سلام دوست عزیز لینکت کردم پیلیز لینکم کن با تشکر

ماندانا

سلام دوست عزیز ممنون از اینکه در مورد وبلاگم نظر دادی و خوشحال میشم که من هم لینک کنی وبلاگ به درد بخوری داری[لبخند]

ماندانا

http://eshgheabadii.persianblog.ir/

ماندانا

من لینک کردن رو هنوز یاد نگرفتم اگه ممکنه یادم بده ، لینکت کنم

تبادل لینک

با سلام تبادل لينك كاملا خودكار و آسان با سايت سي دي بي سي دي براي تبادل لينك به آدرس زير مراجعه كنيد: http://cdbcd.com/addlink/links.php با تشكر

آرزو

بسیار عالی