.:: درمان اختلال شخصیت پرخاشگر انفعالی چگونه است ؟ ::.

بـررسی ها نشان می دهـد ، بـیـماران پرخاشگـر انفعالی که تحـت روان درمانی حمایتـی قـرار می گیرند ، از سرانجام بهتـری بـرخـوردار می شوند . اما مـسیـر روان درمانـی بـا بیـمار پرخاشگـر انفعالی از لبه پـرتـگاه های سختی می گـذرد . بـرآوردن نیـازهای آنان اغلـب بـه معنـی حمایـت از بیماری آنان و امتناع از برآوردن این تقاضاها ، به مفهوم طرد ایشان است .

بیشتر گزارش های بالینی حاکی از میزان بالای عدم موفقیت و قطع درمان این بیماران است . به هر حال درمان های پـویـا (دینامیک) و رفتـاری - شناختی در بـرخـی موارد ، نـویـدبخش بـوده اند . تظاهـر به خودکشی که در ایـن بیـماران فـراوان دیـده می شود ، بـایـد بـه عنوان نمودی از خشم پنهان ، نه به عنوان تظاهر افسردگی اولیه درمان کرد .

داروهای ضدافسـردگی تـنـها در صـورت ضـرورت بالینی کامل قابل تجویـز است . فنون درمانی که منجـر به هدایت خشم بیمار از مقاومت به سوی یادگیری سازنده شود ، مفید است . فنون رفتـار درمانی همچون آموزش جرات ورزی ، درمان های پویا یا گروه درمانی مفید است .

/ 4 نظر / 24 بازدید
جواد

سلام دوست من فقط يك دقيقه وقتت رو بذار و مطلب وبلاگ منو در باره لينك باكس هوشمند بخون تا بتوني آمارت رو بالا ببري تا سايتت پيشرفت كنه موفق باشي

سرباز صفر جنگ نرم

سلام فکر میکنم اگر بیای روش درمان بیماریهای رایج رو با یک اسم و عنوان همه کس فهم! و جذاب!! مطرح کنی موفقتر خواهی بود موفق باشی-یاعلی

رامین ادیبی

با سلام : شادمان .همیشه شاد باشی انجمن باستان شناسی دانشگاه ازاد محلات من وبلاگ شمارو لینک کردم

آرزو

[تایید][تایید][دست]یه عالم تشکر کمه